Mysli, zvedni pět písmen a zhubni

Od publikování mého prvního článku na blogu uplynulo právě dnes přesně půl roku a mám pro vás něco opravdu speciálního. Docela dost se toho změnilo, uteklo hodně vody v řece a mě už je o kousek míň, alespoň co se prostorové výraznosti týče. Před pár týdny jsem vás vnadila na překvapení a právě dnes je nejvhodnější okamžik jej pro vás odhalit. Jste napnutí a zvědaví?

Ze srdce vám děkuji, že můj příběh sledujete a prožíváte se mnou. Velmi si vážím vaší podpory a toho, že mi fandíte. Jsem ráda, že na to nejsem sama. Během jednoho jediného týdne se můj život doslova otřásl v základech a převrátil naruby, začaly mi do něj vstupovat drobné i větší zázraky. Chci se s vámi o to podělit. Všechno se seběhlo neskutečně rychle, ale zkusím popořádku, ať tomu víte hlavu a patu. A odměnou vám bude sladká tečka na konci.

Vyhlašuji konec prokrastinaci!

Ani mi to nepřijde, že už pro vás půl roku bloguji a za tu dobu jsem pustila do světa celkem už 12 příspěvků. Spoustu dalších textů mám pro vás rozepsaných. Má to ovšem jeden docela podstatný háček. Ještě do minulého týdne jsem psala spíš sama pro sebe, jak se s oblibou lidově říká „do šuplíku“, a pro hrstku prvních zdatných čtenářů z řad přátel. Bála jsem se stránky oficiálně zveřejnit (ač jsem moc dobře věděla, že tyhle obavy jsou jen v mojí hlavě), respektive udělat sama na sebe „promo“, aby se o mně konečně už někdo dozvěděl.

Čekala jsem na až, až, až… Až budu mít ebook zdarma, až budu mít FB fanpage, až budu psát lépe, až vyšperkuji vzhled svých stránek. Až se naučím tamto a ono. Až ještě něco zhubnu a kdesi cosi. Bla, bla, bla! Nakonec se nestalo nic z toho a já stránky pustila do světa v celé své nedokonalosti. Okolnosti mě k tomu totiž donutily. Takže dávám sbohem prokrastinaci a snažím se už věci donekonečna neodkládat.

Andy Winson o tom ví svoje… Mimochodem, inspiroval mě k názvu tohoto článku. Takže, Andy, děkuji.

foto-61

Život naruby díky Ho´oponopono

V posledních 2 měsících u mě nastal docela „fičák“. Jinak se to ani nedá popsat, tolik se toho semlelo. To by opravdu jeden nevymyslel. Před dvěma měsíci, přesněji 6. 7. 2016 jsem začala s intenzivní duševní očistou. Chtěla jsem to konečně zkusit (pozn.: už dříve jsem to taky mockrát chtěla, ale nikdy jsem nebyla schopná se k tomu dokopat).

Přečetla jsem si už poněkolikáté jedním dechem knihu Svět bez hranic (Joe Vitale, Ihalekala Hew Len), která popisuje tajné havajské učení ho´oponopono, ovšem tentokrát nezůstal na kameni kámen. Tahle metoda se mi doslova „zažrala“ pod kůži. Zvedla jsem svých pět písmen a pustila jsem se do akce.

Jednou z mých zásad je, že nedoporučuji nic, co nemám sama vyzkoušené, zažité a s čím se stoprocentně neztotožňuji. A věřte, že když už někomu něco doporučím, pak to za to skutečně stojí. Pokud chcete změnit svůj život k lepšímu, otevřít brány svého srdce dokořán a pozvat do něj hojnost, lásku, radost, klid a mír, zázraky a netušené možnosti, rozhodně je tohle to pravé, co vám doporučuji vyzkoušet! Nemůžete tím nic ztratit, ba naopak, velmi získáte.

foto-58

Jeden z nejzákladnějších principů, taková zkratka, jak se dostat do tzv. nulového stavu (v němž neexistuje nic a vše je možné), je zbavit se všech nánosů ve svém podvědomí (negativní myšlenky, bloky, energie, vibrace, vzpomínky, vzorce a programy atd.). A to se dá (velmi zjednodušeně) prostřednictvím odříkávání si 4 prostých, zato mocných větiček.

MILUJI TĚ.

OMLOUVÁM SE.

PROSÍM, ODPUSŤ MI.

DĚKUJI TI.

Když pročistíte všechny nechtěné a nežádoucí energie, otevřou se vám v životě obzory, o kterých jste nikdy předtím ani nesnili a začne k vám přicházet hojnost. A protože poslední týdny se mi dějí doslova zázraky, nedalo mi to a musela jsem se s vámi o své zkušenosti a zážitky podělit. Nechejte se inspirovat.

V duchu si každý den co nejčastěji (nezřídka i několiksetkrát) opakuji tyhle větičky. Mají pro mě doslova magickou moc. Změnit myšlení je těžké, někdy to docela dost bolí, o tom jsem se sama přesvědčila, zatímco opakovat tyhle větičky, to nestojí téměř vůbec žádné úsilí. Jde to tak nějak samo. A v tom je to pro mě kouzelné, protože dopad na můj život to má úžasný. Říkám to pořád, že v jednoduchosti je krása. Proto si to nenechávám pro sebe a šířím tohle poselství dál do světa.

Taky co jiného, než pohled do mojí hlavy, ode mě můžete čekat?! V konečném důsledku zjistíte, že vidíte svět barevnější a veselejší. Jak začnete být obklopeni vším tím úžasným, negativní myšlenky se začnou zvolna vytrácet a rozpouštět. Na co zaměříte svoji pozornost, to roste, protože tam je vaše energie. A na jednu pozitivní věc se začne nabalovat další. Dobro a zázraky se vám najednou valí životem jako sněhová koule, která když se řítí dolů z kopce, nejde zastavit. Kouzlo? Možná… Však to zkuste sami.

foto-63

Požádej, věř, získej

Tak zní zákon přitažlivosti v praxi. Už jednou jsem o něm psala a zatím vás zajímal nejvíce. Ale dost už bylo teorie, daleko zajímavější je praxe! U mě to vypadalo zhruba následovně: Požádala jsem Toho Nahoře, že během příštích 2 let chci zhubnout 50 kilo. Věř – k tomu není co dodat. Bez víry v sebe sama to nejde. Takže mám neochvějnou víru v neviditelné, vidím se štíhlá a užívám si pocity, kterých chci dosáhnout, jako by to bylo už teď. Získej aneb přijmi veškerou hojnost, která ti do života přijde. Tak činím.

První malá vlaštovka. Když se vrátím kousek zpět. Začalo to tím, že jsem na konci července vyhrála vstupenku na celodenní akci „ŽŽŽ“ = Ženy ženám živě s tématem: Seberealizace a poslání ženy, která se uskuteční 8. 10. 2016 v Brně. Říkala jsem si, wow, to je super, vážně to funguje. Ale chtěla jsem více důkazů. Otevřela jsem se tomu a přijímám, co mi do života přichází. Jak s oblibou říkám:

„Všechno se děje pro moje dobro a nechávám se mile překvapit.“

Ještě mě v červenci potkala další krásná věc. Ozvala se mi kamarádka, která pracuje jako výživová poradkyně, kterou můj projekt zaujal a nabídla mi po celou dobu, co budu hubnout, velkou podporu v podobě vážení i velmi detailních tělesných analýz na přístroji InBody zdarma. Je skvělé vidět, jak se moje proporce mění a tukové polštáře se zmenšují. A už se těším, až nebudu ta 110 letá stařenka, jak přístroj nedávno vyhodnotil.

Od vize k jejímu naplnění

Dále jsem si začala snít o tom, jak konečně nebudu články psát „na koleně“, ale že chci pořádný pracovní stůl. 17. 7. 2016 jsem ho uviděla v Ikei a zamilovala se do něj na první pohled (mohli jste ho už vidět zde, ale to mi ještě neříkal paní) a přesně o měsíc později už jsem jej měla doma. A musím říct, že se mi to teď na něm píše úplně samo. A nechybí ani moje jantra přání či nástěnka vizí (vision board), chcete-li.

foto-64

V ten samý čas jsem cítila potřebu ozvat se svojí kamarádce a spolužačce z gymnázia, jak ji obdivuji a že jsem jejím projektem živé stravy nadšená. Nabídla se mi, že by mi mohla pomoci a úplně mi tím vyrazila dech, když se rozhodla, že mi věnuje speciální mixér i online kurz se 111 živými recepty, aby mě v mém hubnutí podpořila. Jak to všechno vzniklo, se můžete dočíst v našem prvním společném článku. Předání mixéru proběhlo 20. 8. 2016. Kromě mixéru a kurzu jsem dostala spoustu superpotravin a dalších krásných dárků. Jsem za to Zuzce nesmírně vděčná.

To nejlepší nakonec

23. 8. 2016 Zuzka uveřejnila video z předání mixéru, které během prvních pár hodin na jejím Facebooku vidělo několik tisíc lidí. Mrkněte na něj i vy a jistě pochopíte, proč. Vypuštění videa do světa považuji pro mě za zcela zásadní moment. Za jediný týden se toho díky jedinému videu tolik odehrálo. Jak Zuzka velmi trefně poznamenala, spustily jsme doslova lavinu. Zaplavily ji krásné reakce a vzkazy od žen, které mě chtějí podpořit a povzbudit.

Postupně vám zde budu odhalovat, jaké neuvěřitelně štědré pomoci a podpory se mi od všech, kdo mi fandí a drží pěsti, dostalo. A že toho nebylo, není a jistě ještě nebude málo! Těšte se na pokračování.

Je to něco tak nádherného, nikdy předtím jsem v životě nic takového nezažila. Pociťuji v každé buňce svého těla neskutečnou vděčnost a jsem opravdu dojatá. Máme zároveň se Zuzkou a malým Neem nádhernou vzpomínku na báječně strávený den. A společně chceme motivovat a inspirovat mnoho dalších žen.

foto-65

A tím to všechno nekončí, naopak začíná. Je to pořádně rychlá jízda. Všechno si zapisuji, co se mi krásného děje a možná to brzy bude na samostatnou knihu, kdo ví. Ukázalo se, že cesta, kterou jsem zvolila, je správná. Vzhledem k mnoha pozitivním ohlasům, jsem se rozhodla pár dní poté, co video uveřejnila Zuzka, jej pustit do světa i já. A to nebylo všechno.

Jedna z mých obdivovatelek (ještě o ní brzy uslyšíte) mě asi 2 dny v kuse natolik hecovala, ať dám svému webu šanci, aby jej lidé mohli shlédnout a popichovala mě, proč ty články teda vůbec píšu, když o nich skoro nikdo neví, že jsem jí nakonec neodolala, tedy spíš jsem jejímu naléhání doslova podlehla (a rozhodně toho nijak nelituji!). Sebrala jsem veškerou odvahu a 30. 8. 2016 zveřejnila své stránky na svém osobním profilu na FB.

Krásné reakce mě povzbudily v mém tvoření a hubnutí, protože když vidím, že to, co dělám, má skutečně smysl a že to upřímně někoho zajímá, tak mě to velice motivuje a žene vpřed. Jeden jediný týden a já mám život naruby. Musela jsem překonat mnoho překážek ve své hlavě a vylézt ze své komfortní zóny (au, začínám mít pocit, jako bych se před vámi svékala do naha). Ale je to konečně venku a už se to nedá zastavit.

Ještě vám chci představit svého nového miláčka, zamilovala jsem se do něj na první pohled. Mixér jsem si přála už několik let, ale tenhle předčil i moje nejlepší představy! Nyní už spokojeně vrní v mojí kuchyni a postupně se s vámi budu dělit o to, jak nám to spolu jde a co dobrého jsme si umixovali.

foto-62

Lenka Křetínská
Specializuji se na psychologii hubnutí. Mojí vášní je vést lidi ke změně myšlení, neboť právě psychika hraje klíčovou roli při hubnutí a změně životního stylu. To, jak lidé smýšlejí o sobě a o jídle, rozhodne o tom, jak se k nim jídlo zachová. Můj příběh si můžete přečíst zde >>