Raduj se, tanči a zpívej

Nedá mi to, musím se s vámi ještě podělit o další své radosti, aby té jarní inspirace nebylo málo. Tentokrát vás jistě potěším, protože se jedná o můj nejkratší článek. Co na sdrdci, to na jazyku. A co na jazyku, to na blogu.

S oblibou lidem říkám:

Radujte se i z maličkostí, těch je přece nejvíc.

Kromě toho, že medituji, zapisuji vděčnosti, chodím na procházky, cvičím, pečuji o sebe atd., tak si také zpívám léčivé mantry. Samozřejmě, když mám trochu soukromí. Zamilovala jsem si totiž chrámový zpěv v koupelně, když se sprchuji.

Říkám tomu tak proto, že obzvláště tahle mantra zní v naší koupelně jako v chrámu. Ta akustika… a proud vody ze sprchy smývající starosti všedních dnů, tohle si vážně užívám. Je to můj projev sebelásky a moje vnitřní holčička to miluje. Zatím si na mě ještě sousedi stěžovat nepřišli. Tak snad to tak i zůstane.

Občas mě dostane nějaká písnička natolik, že si u ní hned musím zatancovat. Jak jsem již psala, každý pohyb se počítá. A všechny tyhle mé radosti přispívají k mé každodenní  potřebné dávce endorfinů, hormonů štěstí.

Každá maličkost, která mě potěší, je svým způsobem požehnáním, za které můžu děkovat. A právě vděčnost mi do života přitahuje víc takových radostí. Zkrátka všechno se vším souvisí. Když začnete dělat drobné krůčky, tak postupem času zjistíte, jak se to všechno nasčítá a jak se váš život proměňuje k lepšímu. A že i ta kila jdou dolů nakonec tak nějak sama.

Když přestanete hledat na sobě to špatné (např. kila navíc), ale zaměříte se na všechno to dobré, co na vás je a kilům přestanete věnovat vaši pozornost, tak uvidíte, jak časem díky všem těmto změnám ztrácíte na váze. Energie a úsilí, které na to vynaložíte bude už mnohem menší.

Sama u sebe to tak mám, že když zrovna příliš váhu sleduji, tak ne a ne se hnout, maximálně tak opačným směrem, než chci. Naopak, když se na to tolik nezaměřuji, ale jsem přirozeně na vlně radosti, tak váha jde dolů daleko lépe, než když o to intenzivně usiluji.

Co si také vychutnávám a je to čas jen pro mě, tak jsou moje čajové rituály. Pro někoho úplná blbost a ztráta času, pro mě radost. Ale v dnešní uspěchané době by si měl člověk najít způsoby, které ho donutí zpomalit, vychutnat si radost i kouzlo přítomného okamžiku, ne se jen někam pořád hnát.

To, že pěstuji sebelásku, zpívám mantry, medituji, děkuji, používám inspirativní karty atd. – to vše pomáhá transformovat mé myšlení. Také miluji večery při svíčkách, neboť plamen svíčky je hodně transformační. Dělám zkrátka vše pro to, abych se rozvíjela a měnila své myšlení, a tím i svůj život k lepšímu. Vám přeji to samé. Jeden moudrý člověk, jehož jméno si teď nemůžu vybavit, řekl:

Kdo nejde vpřed, jde vzad, neexistuje nehybný stav.

 

Lenka Křetínská
Specializuji se na psychologii hubnutí. Mojí vášní je vést lidi ke změně myšlení, neboť právě psychika hraje klíčovou roli při hubnutí a změně životního stylu. To, jak lidé smýšlejí o sobě a o jídle, rozhodne o tom, jak se k nim jídlo zachová. Můj příběh si můžete přečíst zde >>