Tvé přání je mým rozkazem

Všechno se vším souvisí. Rozhlédnu se vnitřním zrakem ve své mysli. Vidím nádherně barevné a živé obrazy. Slyším povzbudivá slova a krásné zvuky. Cítím nádhernou vůni. Vnímám všemi smysly. Dotýkám se, je to na dosah, tak blízko… Stačí jediné vyrušení a je to pryč. Otevírám oči, procitám.

Uvědomila jsem si, jakou moc v mém životě mají slova, myšlenky a obrazy. Jak moc záleží na tom, co a jak sděluji, po čem toužím, jak o tom přemýšlím a jaký film právě běží v mojí hlavě. Je to trhák, který chci ve svém životě vidět a žít? A jak mě tyto vizualizace zpětně ovlivňují, jak působí na mé emoce, rozpoložení a prožívání? Na jaké frekvenci se pohybuji?

foto-18

Tvé přání je mým rozkazem!

Už jste o něm někdy slyšeli? Že ne? Ve Vesmíru a v našem životě existuje tvořivá láskyplná energie, která má tu úžasnou moc plnit nám všechna naše přání, sny a touhy. Je tu odnepaměti a stále přítomna, v každém okamžiku našeho bytí. Seznamte se: Zákon přitažlivosti.

Je to opravdu makač, co se nikde nefláká. Prakticky nepřetržitě proměňuje a zhmotňuje naše myšlenky, přetváří je v realitu, která nás obklopuje, a to na základě naší „objednávky“, kterou jsme mu poslali. A navzdory tomu, jak příliš ho zaměstnáváme, tak někdy mu to jde docela rychle.

Obraz toho, co je v naší hlavě, se nám zrcadlí v našem reálném životě. Takže pozor na to, co si do hlavy dáváme! Co svými myšlenkami vysíláme a na co se v nich zaměřujeme, to se nám vrací jako bumerang, ať už v dobrém či zlém. Řekněte tomu kouzelnému džinovi z lampy, ať Vám splní vaše přání. On vás k tomu směle vyzývá: „Tvé přání je mým rozkazem!“

Ten nahoře

Váš džin je Vesmír. Svět. Bůh. Univerzum. Příroda. Energie. Nebeský mančaft. Nazývejte ho, jak chcete, popusťte uzdu svojí fantazie, tady neexistují žádná omezení a pravidla. Já mu říkám tak trochu nesměle Ten Nahoře, zkrátka tak to cítím. A myslím, že je to docela dobrá partie. Dá se s ním dobře domluvit.

V budoucnu o tom ještě napíšu samostatný článek, jak můžeme tvořivou sílu lásky (zákon přitažlivosti) využít ke svému prospěchu (nejen) při hubnutí. Cokoli si jen dokážeme představit, to můžeme v životě mít. Včetně zdravého, krásného, pevného a štíhlého těla.

Jenže to bychom nebyli my lidé, kdybychom si do cesty nestavěli překážky a „nekrmili“ svoji mysl nesmysly a přesvědčeními, která nám nijak neprospívají, nebo jdou dokonce proti nám.

Jantra přání a nástěnka vizí

Zkusili už jste někdy „vysypat“ a poskládat na papír vaše vize, přání a touhy, které nosíte stále jen ve vaší hlavě? A pořádně se u toho kreativně vyřádit? Vězte, že já jsem o tom slyšela mockrát, ale nikdy jsem se nepřiměla k činu.

Jsem od přírody Lenora líná. Ale když nám rok 2015 ukazoval paty, tak tomu bylo jinak. Nechala jsem se inspirovat lidmi, co si jantru přání a své vision boardy pravidelně dělají, a co si díky tomu svá přání plní. Řekla jsem si, že to tedy taky zkusím, co kdyby to přece jen vyšlo…

V počítači jsem si udělala koláže z fotek a obrázků, které jsem si pečlivě vybírala podle pocitů, jaké ve mně vyvolávají. Soustředila jsem se na to, zda se mnou rezonují a bytostně souzní, zda navozují v mé mysli i v těle právě ten stav, kterého toužím dosáhnout zas a znova, opakovaně.

Vytiskla jsem je a přišpendlila na korkovou nástěnku, dopsala jsem také spoustu různých kouzelných slovíček, hesel. Ujasnila jsem si hodnoty, které vyznávám a které chci dále podporovat a rozvíjet. Konečně tak mám mimo jiné stále na očích svůj cíl, svoji vysněnou postavu. Dříve mě to deptalo vidět své štíhlé tělo, ale dnes mě to naopak velice motivuje.

Jen jako poznámku pod čarou chci doplnit, že zde vnímám jemné nuance v tom, co je jantra přání a co nástěnka vizí (vision board). Jantra je pro mě více o emocích, pocitech, prožitcích a zážitcích, kterých chci dosáhnout, zatímco nástěnka vizí více o konkrétních materiálních přáních, tedy o tom, co chci vlastnit.

Z tohoto pohledu mám spíše jantru. Ale je to můj čistě subjektivní pohled na věc, který nikomu nevnucuji. Jantra přání je dle mého názoru v podstatě sestrou nástěnky vizí, takže de facto je to totéž.

foto-22

A co vám visí na toaletě?

Jeden veleúspěšný český podnikatel, kterého si nesmírně vážím, pan Ing. Aleš Buksa, měl před pár lety zajímavý seminář o tom, jak lze v oblasti zdraví vybudovat funkční byznys, multi-level marketing (MLM). Měla jsem tu možnost jít se na jeho přednášku podívat. Povídal o svých vizích a o tom, co v životě dokázal.

Ve chvíli, kdy to nikdo nečekal, se publika s kamennou tváří zeptal: A co vám visí na toaletě? Vzpomínám si na to, jak spolu se mnou nadskočila i židle. Co to je, proboha, za otázku?! Nechápala jsem.

Pak to vysvětlil a okořenil humorem jeho vlastním, že tohle místo je nejpraktičtější pro vylepení vašich materiálních snů, protože sem jdete vícekrát za den a „čím více tlačíte, tím více zaostřujete a tím více se to vrývá do vaší mysli“.

Mimochodem, jeho vysněný honosný dům mu 20 let visel na záchodě a dnes přesně v tom domě, který překonal veškeré jeho nejlepší představy, bydlí. Tak asi na tom něco bude…

Moje magická formulka

Rozhodla jsem se, že vám prozradím svoji nejoblíbenější a zároveň nejmocnější větu, která mě provázela téměř celým mým hubnutím. Opakovala jsem si ji tak často, kdykoli jsem si na ni jen vzpomněla (a to nejen při pohledu do zrcadla).

Je pro mě doslova magická, takové mé osobní kouzelné zaklínadlo a zaříkávadlo, mantra či afirmace, chcete-li. Pokaždé, když ji vyslovuji, pociťuji respekt a zároveň vnímám její silnou energii.

JSEM DEN ODE DNE ŠTÍHLEJŠÍ A JDE TO NA MNĚ HODNĚ VIDĚT.

Tahle věta se stala mým každodenním „chlebem“. Doslova jsem jí krmila svoji mysl. Nepřišla jsem na ni ovšem hned a ani mi ji nikdo neřekl. Dlouho jsem pro sebe vymýšlela něco, co by udržovalo moji pozornost tím správným směrem a vracelo mě myšlenkami zpátky do hry, kdybych kdykoli sešla z cesty.

Chtěla jsem si vytvořit něco jako takovou svoji mantru, něco co by ke mně sedělo a co by se mnou rezonovalo. Něco, co by mi kdykoliv připomnělo směr mojí cesty a moji neochvějnou víru v (zatím) neviditelné (moji štíhlou postavu). A dodnes je to takový můj věrný pozitivní „nakopávač“.

A víte, co se stalo?

Myšlenka se začala postupně proměňovat v realitu. To, čemu věříte, to roste. Zdá se to neuvěřitelné, ale to, na co myslíte, se proměňuje ve skutečnost. Posilujete to. Rostla tak i moje víra v sebe, že to dokážu a také v tuhle magickou formuli a její poselství. A nejen v ni. Také v to, že co vysílám na vlně lásky, to se mi vrátí. A já konečně pochopila, co se stalo.

Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Lidé mi říkali: „Ty nám doslova mizíš před očima!“ A já se nad tím jen usmívala a žasla. A víte proč? Byla to pravda! Tak bytostně mi tato větička přirostla k srdci, že mi přitáhla mocnou silou do života více a více takových situací, kdy jsem jen mohla konstatovat, že jsem opravdu den ode dne štíhlejší.

Jaká je ta vaše?

Zkuste si na chvíli najít klidné místo, pustit nějakou meditační hudbu, zavřít oči a přemýšlet, jaká by k vám pasovala kouzelná slůvka či větičky. Je třeba najít si takové, které s vámi rezonují. A ze všeho nejdůležitější je, aby vám dokázaly věrohodně navodit pocit, že stav, kterého chcete dosáhnout, zažíváte již nyní.

Prožijte si právě teď vědomě a soustředěně v přítomném okamžiku, jaké to je úžasné ve vašem novém těle. Jak se cítíte, s jakou lehkostí se pohybujete. Co všechno nyní můžete dělat, jak jste pružní a ohební. V jaké jste formě a kondici. Jak jste zdraví, vitální, jakou energií překypujete. Jak je krásné, pevné a štíhlé vaše tělo. Nalaďte se na váš budoucí výsledek, jako byste toho už dosáhli. Co to s vámi dělá?

Buďte k sobě ve svých představách a přáních upřímní. To je totiž přesně ten stav, do kterého se chcete znovu dostat, až do vytouženého cíle dojdete. Pravdivost a upřímnost k sobě sama je základním stavebním kamenem, esencí, kterou na své cestě potřebujete.

Nechtějte dosáhnout něčeho jenom proto, že se to po vás žádá. Že podle ostatních je to dobré. Chtějte to sami od sebe a pro sebe. A upřímně si odpovězte, čeho chcete dosáhnout. A jaké kroky k tomu podniknete.

Buďte vděční za to, co už máte

Děkujte a žehnejte svému tělu za to, že vám dobře slouží. To je cesta k tomu, aby vám mohlo sloužit ještě lépe. Vděčnost je přesně to, co vám do života přinese hojnost a bohatství. Bohatstvím mám v tomto kontextu na mysli zdraví – to je největší bohatství.

Pro někoho může být vyjádřením vděku přijmutí svého těla se všemi jeho nedokonalostmi. Pro jiného vděk za každý shozený kilogram. Pro někoho jiného zlepšení zdravotního stavu.

Každopádně, pěstujte ve svém životě vděčnost. Já osobně jsem sama sobě děkovala za každý sebemenší pokrok při mém hubnutí. Nevnímala jsem jej jako samozřejmost. Díky praktikování vděčnosti se začnete cítit lépe a začnete zažívat žádoucí změny ve svém životě. Pozvěte vděčnost do svého života a nechte jí otevřené dveře dokořán, ať může kdykoli zas a znovu vstoupit bez klepání.

Vděčnost nám přitahuje do života ještě více věcí, situací a lidí, za které můžeme být vděční.

Lenka Křetínská
Specializuji se na psychologii hubnutí. Mojí vášní je vést lidi ke změně myšlení, neboť právě psychika hraje klíčovou roli při hubnutí a změně životního stylu. To, jak lidé smýšlejí o sobě a o jídle, rozhodne o tom, jak se k nim jídlo zachová. Můj příběh si můžete přečíst zde >>